Galeria mieści się w budynku po starej rzeźni. Architekci pozostawili przybrudzoną, ciemną, cegłę w elewacjach oraz tradycyjne okna natomiast odtwarzane elementy zniszczonej architektury oraz niezbędne uzupełnienia wykonali z jasnego mikrocementu, podkreślając kontrast między tym co zachowane i co nowe.
Koncepcja wayfindingu oparta jest na kontraście – charakterystycznych łukach i proporcjach detali architektonicznych. Tym wymaganiom sprostał krój pisma Technik 100 i Technik 200 Samuela Čarnoký.
Technik stał się głównym bohaterem projektu i podstawą do opracowania piktogramów oraz charakterystycznych kompozycji typograficznych wykorzystujących przesunięcie kolumn tekstów. Motyw przysunięcia i wpasowywania się, widoczny w koncepcji architektonicznej, przełożony został również na wartości graficzne. Informacja wpisana jest w tkankę budynku. Bezpośrednio aplikowana na ścianach dyskretni wykorzystuje podziały i możliwości jakie daje przestrzeń. Dla potrzeb wayfindingu opracowane zostały: informacje miejsca – podpisy wejść do galerii, informacje kierunkowe, zbiorcze przy windach i oznaczenia toalet, wind, schodów, baru, szatni. Dodatkowo, w celu utrzymanie spójności wizualnej, zostały zaprojektowane i wykonane wszystkie oznaczenia przeciwpożarowe.